Drukke iftar-bijeenkomst in Kurhaus met eregast Koningin Máxima

26 February 2026, 21:42 uur
Den Haag & Regio
mainImage
RVD

Koningin Máxima heeft donderdagavond als eregast de jaarlijkse iftar-bijeenkomst van MKB Den Haag bijgewoond. De bijeenkomst vond plaats in Grand Hotel Kurhaus in Scheveningen.

Ongeveer 400 ondernemers en genodigden kwamen samen voor een avond die in het teken stond van ontmoeting en verbinding. Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag en Wouter Kolff, de Commissaris van de Koning in Zuid-Holland waren aanwezig bij de bijeenkomst om de koningin te ontvangen en te begeleiden.

De iftar is de maaltijd die tijdens de ramadan direct na zonsondergang door moslims wordt genuttigd om het vasten te verbreken. Volgens traditie start de maaltijd met melk en dadels, gevolgd door soep en een uitgebreide selectie aan hartige en zoete gerechten. Koningin Máxima sprak met verschillende ondernemers en vertegenwoordigers over hun drijfveren en de betekenis van de ramadan voor hen persoonlijk en professioneel.

Tekst gaat door onder foto.

Foto: ANP.

Jubileum

Met de jaarlijkse iftar wil MKB Den Haag de diversiteit, verbondenheid en saamhorigheid binnen het Haagse bedrijfsleven benadrukken. Dit jaar had de avond een extra feestelijk karakter: MKB Den Haag viert zijn 45-jarig jubileum, een mijlpaal waaraan tijdens de bijeenkomst niet onopgemerkt voorbij werd gegaan.

De aanwezigheid van Koningin Máxima als eregast past in een bredere traditie van betrokkenheid van het Koninklijk Huis bij maatschappelijke initiatieven rondom de ramadan. Vorig jaar schoof de koningin aan bij een iftar-maaltijd in een zorginstelling in Amsterdam. In 2023 nam Koning Willem-Alexander deel aan een iftar in een buurthuis in Rijswijk.